Klíčení semen konopí

Šlechtěné druhy semen marihuany mají klíčivost až 95 % a když nevyklíčí, většinou je to vina pěstitele, pokud nejsou stará několik let. Jaké podmínky mám zajistit, aby šance na vyklíčení semínek konopí byla co největší?

Čistota je základ

Dříve než se zaměříme na ostatní podstatné věci, musíme začít u toho nejdůležitějšího. Tím je čisté prostředí bez bakterií. A jak zajistit co možná nejsterilnější a nejstabilnější prostředí?

Jednoduše, pokud se chystáte na klíčení semínek konopí ve vatě, je dobré tuto vatu na začátku prolít převařenou vodou. Vařící voda nám zničí drtivou většinu bakterií. Semínka tedy budou v relativně sterilním prostředí. Při každé manipulaci mějte čisté ruce nebo rukavice. Semínka jsou náchylná na plíseň. Doporučujeme koupit nějaký druh sadbovače, ty jsou pro toto stvořeny

Vhodná vlhkost pro klíčení semen

Jeden z nejdůležitějších faktorů při klíčení je správná vlhkost. Ale pamatujte si, že klíčová je vlhkost, ne mokro! Proto poté, co namokříte materiál, do kterého semínka vložíte (vata, jiffy nebo jiné sadbovače), ho nezapomeňte vyždímat. Klíčení semen ve vodě není tak efektivní, jelikož semena potřebují k růstu vzduch. A tady dělá mnoho pěstitelů chybu. Semínka jim ve velmi mokrém prostředí puknou a vyhnijí nebo naopak puknou a vyschnou pokud poklesne vlhkost příliš moc

Důležitá je vzdušná vlhkost, která by měla dosahovat 70-85 %.

Voda, kterou používáme, by měla být odstátá a nejlépe s upraveným pH 6,0

TEPLOTA

Ideální teplota pro vyklíčení semen konopí je mezi 17-23˚C

HLOUBKA

Doporučujeme semínka nesázet příliš hluboko, pro klíček je pak jednodušší prorazit sadbovačem nebo substrátem na povrch. Ideální hloubka výsadby je kolem 1-2cm.

PAŘENIŠTĚ

Jakmile už klíček vyroste ze sadbovače nebo vaty, doporučujeme ho dát do nějakého mini pařníku, kde se bude držet vysoká vlhkost. Buď přímo v sadbovači nebo případně ho můžete přesadit do malého květináče a držet vysokou vlhkost do té doby, než se vytvoří alespoň nějaký kořenový systém, přes který rostlina začne přijímat vodu a živiny.

b70aab56669d0302b2ccb5a9347566c2